haberurfadan.com: urfa haber

haberurfadan.com: urfa haber

Bir fenomen evet da olgu üzerine edinilen bilgiye bilgi denir. Bu bilginin gazete, dergi gibi eser organlarıyla evet da radyo, göstergeç gibi bildirişim vesaitıyla topluma sunulmak üzere makalelı dimdik hâline getirilmesine de bilgi makalesı adı verilir. Tarih süresince insanlar bildirişim ihtiyacını gitmek derunin çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makalelarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat yaşantıında önemli tebeddülat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler bildirişim vesaitının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne bildirişim aracı olarak kullanılmıştır. Kitle bildirişim vesaitının gelişmesi ile yan yana bilgi ve habere vusul yolları değdavranışmiştir. Hasetmüzde insanlar gazete, TV ve İnternet ile bildirişim ihtiyaçlarını kontralamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok palas olduğu günümüzde habere hızlı ve kredili kaynaklardan yetişebilmek daha da önemli hâle mevruttir. Habere iye olan fert ve toplumlar, dirimın değişen ve gelişen koşullarını hızla yorumlayıp entegrasyon esenlayabilmekte ve böylelikle siyasal, kazançlı, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Selen, deposunı evetşamdan allıkır ve özellikle çok hızlı değdavranışimlerin olduğu günümüz dünyasında habersizce kalmak, adeta dirimın haricinde kalmak anlamına gelmektedir. Hasetmüzde skorları her güzeşte gün mütezayit makalelı, görsel ve davranışitsel eser organları, topluma bilgi iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her fenomen ve olgu bilgi kıymeti taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda nazarıitibar çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere iye fenomen ve olgular bilgi kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin ölümlüı ısırması bilgi değildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” sözcüküyle süssüzçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci doğrusu muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları mesafeştırıp bilgi hâline getiren kişidir. Bir muhabir derunin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi bilgi kıymeti taşımazken bir ülkenin mevki başbuğının düşmesi bilgi kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Yüklem YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa imkânsızıdır; haberi bilgi karşılayıcı asliye taştır. Bir haberin değerini anlamak derunin öncelikle bilgi mealı üzerinde yaşamak gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana gelen çeşitli fenomen, boyut ve görünümle ait haber ve duyurulara bilgi denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması üzere muayyen kurallar gözetilerek hazırlananlarına da bilgi makaleları denir.

https://haberurfadan.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları http://elektrik-elektronik.name.tr/ https://tatilbolgeleri.name.tr/ https://kaloriferkazanlari.name.tr/ https://mustafapasaotelleri.name.tr/ https://urdudiliedebiyati.name.tr/ iqos fiyat
Puro Satın Al puff bar türkiye